Sychravé večery jsou jako stvořené pro sklenku dobrého vína. V našem zahradnictví nabízíme klenot z vinařství Spielberg, a to a Ryzlink vlašský, ročník 2012 v bio kvalitě.

Víno nese označení organic a bylo zpracováno přírodním způsobem z hroznů vinic udržovaných v bio režimu ochrany a v přísně ekologicky čistém prostředí. Vzniklo samotokem a samokvašením, nikoliv metodou řízeného kvašení. Neobsahuje žádné přísady ani stabilizátory. Proto se ve víně může po čase objevit vinný kámen, který ale není vadou vína.

Kvalitu vína symbolizuje i obrázek na etiketě. Je na ní vyobrazena cikáda viniční, která žije právě na vinicích na Kyjovsku. Její přítomnost znamená jediné: Vinice i příroda v okolí jsou čisté a neporušené. A právě tuto čistotu a přirozenost odráží víno ve své vůni a chuti.

A bez zajímavosti není ani původ samotné etikety – pro vinařství Spielberg ji nakreslil zpěvák Dan Bárta, jehož celoživotním koníčkem je fotografování a dokumentování vážek. Druhým rodičem etikety je výborný designer Jan Klíma.

 

Ryzlink vlašský Organic

jakostní víno s přívlastkem

pozdní sběr, polosuché

sklizeň 2012

vinařská obec Žarošice , viniční trať Maliny, vinice Oulehle