Ručně foukané a broušené v českých sklárnách. Příběh každé z VAAZ začíná nabráním skla na píšťalu a volným rozfouká-ním tak, aby dokonale padlo do formy vyrobené z tvrdého dřeva. Formám dají požadovaný tvar řezbáři na soustruhu a detaily doladí ručně pomocí dlát. Při foukání skla do mokrých dřevěných forem se dřevo vypaluje, a proto nejsou VAAZY ze stejné formy nikdy dokonale identické.

Po temperování skla je každá VAAZA důkladně zkontrolována. Jen ty nejkvalitnější kusy se dostanou do rukou brusičů, kteří jim pomocí ručního brusu dají finální tvar. V kombinaci s foukáním do dřevěných forem vtiskne brus každé VAAZE její jedinečnost a lehkou tvarovou odlišnost.

Jak příběh VAAZY začal

S nápadem vytvořit VAAZU přišli dva kamarádi. Oba věřili, že i tak běžná věc jako váza může nabídnout více, než pro co ji lidé využívají. Vdechli proto život kousku, který neschováte do skříně, když v něm není kytice. Radost svým majitelů dělá i bez květin. Důvod je jednoduchý – do každé VAAZY její majitel obtiskne kousek své vlastní duše. VAAZA je, stejně jako sklo, proměnlivá, neokoukaná a v rukou každého člověka zcela jiná. Nabízí prostor pro kreativitu i sebevyjádření. Každý vlastník VAAZY se stává nedílnou součástí jejího příběhu.

Zboží najdete právě nyní na naší prodejně!