Hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným dřevinám rodinných zahrad. Není divu, že se v zahradnických centrech objevují stále v bohatším a zajímavějším sortimentu.

Nekvete?

Snad nejznámějším i nejpopulárnějším druhem jsou hortenzie velkolisté (Hydrangea macrophylla), která vytváří soukvětí v charakteristickém kulovitém tvaru a v rozmanitých barvách v odstínech od čistě bílé až po tmavě fialovou barvu. Tyto hortenzie jsou nádherné, ale je nutné je dobře připravit na zimu. Pokud namrznou, v následujícím roku více obrůstají listím, ale kvetou jenom sporadicky nebo vůbec.

Zkuste Forever & Ever!

Řešení je snadné – hortenzie Forever & Ever. Šlechtění hortenzií přineslo několik skvělých výsledků a velkou naději i pro majitele zahrad v mrazivých lokalitách. Nově vyšlechtěné odrůdy totiž zakládají květy jak na starém dřevě, tak na mladých, z jara vyrostlých výhonech. Výběrem těchto hortenzií si kupujeme téměř jistotu, že se i po krutých zimách dočkáme pestrých a půvabných soukvětí. Z květů se můžete těšit až do podzimu.

Náš Tip

Díky spolehlivému kvetení z mladých výhonů můžeme tyto hortenzie relativně celkem snadno pěstovat i ve velkých nádobách a jejich prostřednictvím si vylepšit vstupní prostor do domu či místo na terase nebo na balkóně.