Mezi naše oblíbené kousky v sortimentu patří hrnky anglické značky Heath McCabe. Tyto hrnky nejvyšší kvality jsou vyrobeny z kostního porcelánu a jejich design je tvořen za účasti anglických umělců, jako je třeba Anna Knight, Gereth Walking nebo Joannet Kell. Těmito hrnky nemůžete nikoho urazit a jejich skvělé designové krabičky dávají dárku správný šmrnc.

Exkluzivní sady s pevnými krabičkami jsou skvělý dárek. Označené hrnky z měkkých krabiček je možné zakoupit samostatně a tvořit si tak vlastní sbírku.

Víte co je kostní porcelán?

Kostní porcelán je druh porcelánu, který je vyroben z kostního popelu, živcové horniny a kaolínu. Byl definován jako nádobí s průsvitným střepem obsahující nejméně 30% fosforečnanů pocházejících z kostí zvířat a vypočteného fosforečnanu vápenatého. Kostní porcelán, vyvinutý výrobcem keramiky, Josiahem Spodem, je známý svou vysokou bělostí a průsvitností a rovněž velmi vysokou mechanickou pevností a odolností vůči oštěpům.

Výroba kostního porcelánu je podobná jako u běžného porcelánu s tím, že je nutná zvýšená opatrnost z důvodu jeho nižší plasticity (tvárnosti) a užšímu rozsahu vitrifikace (zeskelnatění). Tradiční složení kostního porcelánu je asi 25% kaolínu, 25% pegmatitu (Cornish stone) a 50% kostního popela.[8] Kostní popel používaný pro kostní porcelán pochází z dobytčích kostí, které mají nižší obsah železa. Tyto kosti se nejprve rozdrtí, pak se z nich odstraní želatina a poté jsou taveny při teplotě až 1 250 °C, aby vznikl kostní popel. Popel se dále rozemílá na velmi jemnou moučku.

Kaolínová složka střepu je nutná k tomu, aby dodala nevypálenému střepu tvárnost, která umožní směs zpracovat do různých tvarů. Poté jsou produkty vypalovány při teplotě asi 1 200 °C. Suroviny pro kostní porcelán jsou poměrně drahé a jeho výroba je náročná, proto si kostní porcelán zachovává úroveň luxusního zboží a vysokých cen.

Díky jeho vysoké pevnosti mohou mít výrobky z kostního porcelánu tenčí tloušťku oproti jiným typům porcelánu.