Paštiky, vepřové ve vlastní šťávě, džemy i šťávy, vše ručně připravené z čerstvých surovin od lokálních pěstitelů a chovatelů podle původních receptur ze staré kuchařky, nalezené roku 1925.  Na složení výrobků si zakládají - nepoužívají žádné konzervanty. Když to šlo bez nich dříve, tak proč by to nešlo i dnes?

Všechny zmíněné dobroty v originálních sklenicích ze zábřežské Bezchlebovy rodinné konzervárny najdete v našem Zahradnictví Líbeznice.

Tyto dobroty ve skleničkách jsou výborná svačina pro gurmány, ale i skvělý dárek nejen pro chlapy, protože jejich sortiment nabízí vyníkající paštiky a masa.

Přijťe si například pro Jelení paštiku s brusinkami. V této mírně kořeněné lovecké paštice vyniká chuť jeleního masa s ovocnou a sladkotrpkou chutí brusinek.  Chuť Paštiky s divočáka na červeném víně formuje restovaná kořenová zelenina, směs divokého koření a maso z divočáka. Skvěle se hodí k tmavému pečivu a červenému vínu.

Žízeň můžete zahnat třeba Pampeliškovým sirupem. Pampeliškový sirup se vyrábí z plně rozvitých čerstvých květů smetanky lékařské, které jsou ručně sbírány ve slunné jarní dny. Chuťově je sirup velmi podobný včelímu medu, ovšem tento je vhodný i pro vegany.

Pokud máte rádi sladké, jistě si pochutnáte například na Višňovém džemu. Odpeckované plody se vaří co nejkratší dobu, aby se neponičili vitamíny a tmavě červenou barvu. Nejenže je tento džem vynikající na namazaném krajíci chleba.

 

Nádivka staročeská pečená ve sklenici 195g

Nádivka staročeská pečená ve sklenici 195g

Pečínka jehněčí jemně kořeněná 210g

Pečínka jehněčí jemně kořeněná 210g