Bahenní ibišek je jedním z venkovních ibišků, který vás ohromí velikostí svých květů. Oproti svým syrským kolegům vyniká i odlišnými barevnými odstíny.

Aby dobře rostl

Bahenní ibišek je poměrně novým přírůstkem v nabídce venkovních ibišků. Původem rostlina pochází z teplého prostředí Havajských ostrovů. I když jsou v dnešní době k dostání nejrůznější kultivary, je dobré myslet na původ rostliny a dopřát jí chráněné umístění a v zimě dostatečnou ochranu v podobě seříznutí na třetinu a pořádné vrstvy mulče. Bahenní ibišek je možné zasadit i do velké nádoby, kterou je možné v zimě umístit do světlé místnosti, kde nehrozí mrazy. Pozor však na přílišné teplo. Teplota by neměla vystoupat nad 10°C.

Chcete více květů?

Bahenní ibišek vyniká velikostí květu, který je nepřehlédnutelný. Květy vykvétají na dřevitých stoncích. V nabídce je hned několik barevných odstínů – od bílé až po temně červenou. Pokud dáte ibišku dobré zázemí, bude květů na rostlině přibývat. Jako podporu kvetení je dobré využít i některé z dostupných hnojiv na kvetoucí venkovní rostliny.

Velkokvěté ibišky určitě stojí za zkoušku. S tou správnou péčí vám pokvetou na zahradě každým rokem více a více.