Hnědá je barvou trpělivých a spolehlivých lidí, barvou země a pokory. Tuto barvu preferují lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi a umějí dobře hospodařit s penězi. Tato všední a nenápadná barva navozuje klid a důvěru. K tomu barva bordó napomáhá prožívat vášeň, zároveň poukazuje na zralost, bohatství a inteligenci. Darujete-li květiny v barvě bordó, darujete luxus a eleganci.

Vyberte si ty nejhezčí květiny v této barevné kombinaci!

Codiaeum

Pokojovka známá také jako kroton je ozdobná sice pouze listem, zato velmi pestrým. Najdeme v něm i odstíny hnědé a tmavě červené, ovšem pouze v případě, že jej budeme pěstovat na světlém stanovišti bez přímého slunce, jinak se jeho listy vybarvují nevýrazně. Kroton má rád zvýšenou vzdušnou vlhkost a teplo zdola, takže se bude pěstovat dobře na stejném místě jako orchideje.

Phalaenopsis

Také tuto orchidej - můrovec -  si můžete vybrat v této barevné kombinaci. Pokud dodržíte její základní požadavky na pěstování - teplo, vlhko, bez přímého slunce, světlo na kořeny a zálivku ponořením květináče - bude zdobit váš byt řadu týdnů a určitě se dočkáte i opakovaného kvetení. Náš tip: vyberte si z nabídky rostliny s dvěma výhony květů, jsou bohatší a kvetou déle.

Calandiva

Chcete-li se těšit z drobných, vytrvalých kvítků a potřebujete-li odolnou rostlinu se snadným pěstováním a nenáročností na prostor, zvolte kolopejku (Kalanchoe/Calandiva). Calandiva se vyznačuje drobnými květy, připomínajícími květ růže. Bude se jí dařit na světlém místě, snese i plné slunce, je nenáročná na zálivku. V létě ji můžete přenést na terasu či balkon.

Begonia

Hledáte-li zajímavou kvetoucí rostlinu, vhodnou např. jako dárek, sáhněte po begónii (Begonia elativ). Každá z begonií okrasných květem má svůj charakteristický vzhled a odlišné nároky. Můžete ji však použít do každého interiéru. Begonia elativ patří do skupiny víceletých begonií, přesto se pěstuje jako krátkodobá sezonní rostlina. Snáší i interiéry se sušším vzduchem, naopak nevhodné je pro ni chladno, teplota by neměla klesnout pod 20°C. Zaléváme nejlépe do misky odstátou vodou.

Vrisea a Guzmania

Pro milovníky bromélií jsou v nabídce připraveny dvě zajímavé rostliny. Vrízea (Vriesea) a guzmánie (Guzmania). První jmenovaná má ráda světlé stanoviště s rozptýleným světlem, vlhkým vzduchem a teplotou nad 18 °C. V zimě nesnese nízké teploty a zaléváme ji měkkou, odvápněnou vodou přímo do středu listové růžice. Druhá je určena pro světlá místa bez přímého slunce. V létě zaléváme vydatně do středu listové růžice, a to i po odkvětu, v zimě zaléváme minimálně. Nezajistíme-li rostlině dostatek vody a vlhkosti, listy hnědnou. Guzmánie miluje časté rosení.