Nejvhodnějším měsícem pro výsadbu jahodníku je srpen, již v příštím roce se můžete těšit z bohaté úrody. Ale jakou sazenici zvolit? Jak a kde jahody pěstovat? V tom vám poradíme v tomto článku. 

Jahodám nejlépe svědčí slunné a vzdušné stanoviště. Před samotnou výsadbou sazenic je výhodné připravit půdu. Sazenicím jahodníku se nejlépe daří v půdě neutrální nebo mírně kyselé, má rád půdu provzdušněnou s dostatečným obsahem humusu a zásobních živin, ne přemokřenou. Půdu je dobré zpracovat alespoň do hloubky 15-20 cm, kam dosahuje kořenový systém jahodníku. Určité druhy jahodníků lze samozřejmě pěstovat i v nádobách na balkóně.

 

Jistě máte z čeho vybírat

Jahodník balkónový převislý stáleplodící Mara de Bois - plody střední velikosti, kulovitého tvaru a jasně červené barvy. Jedná se o odrůdu, která má středně sladké plody a vysoké výnosy.


Jahodník jednoplodící Elsanta - Plody jsou pevné, velké a hezky lesklé. Světle červená barva plodu, dužnina je světlá,voňavá, plná a šťavnatá.

 
Jahodník jednoplodící Karmen - plody této odrůdy jsou velké, šťavnaté, lesklé tmavě červené barvy a ledvinovitého tvaru. Chuť je výborná, velmi sladká a aromatická. Dužnina je tmavě červená s dutinkou. Některé její plody dosahují hmotnosti až 200 g. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám.


Jahodník stáleplodící Aromas – Odrůda Aromas vyniká výrazným aroma, jak již napovídá sám název, navíc se jedná se o velice plodnou odrůdu s velkými plody. Zdravotní stav rostlin je výborný.


Jahodník jednoplodící Florence - Plody tohoto jahodníku jsou velice chutné, tmavě červené, pěkného kuželovitého tvaru. Zdravotní stav těchto rostlin je výborný.

 

Jahodník jednoplodící Korona - Středně velké, lesklé plody mají navinulou aromatickou chuť. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám.

 

Jahodník jednoplodící Senga Sengana - tmavě červené, šťavnaté a přesto pevné lesklé plody sladce navinulé a mírně kořeněné chuti. Univerzální využití plodů - kompotování, mražení a přímý konzum

 

Jahodník stáleplodící Diamant - Velmi atraktivní plody, které vás zaručeně zaujmou svým pravidelným tvarem, velikostí a leskem.

 

Náš odborník radí:

Černá mulčovací textilie pomůže při pěstování jahod. Zabraňuje růstu plevelů, omezuje houbové choroby a zajišťuje o pár dní ranější sklizeň díky záhřevnému efektu.

AGRO Substrát pro jahody je vyroben z rašeliny a kvalitního vyzrálého kůrového humusu. Svým složením je velmi vhodný pro jahody a ostatní drobné ovoce, kromě kyselomilných rostlin (např. borůvky). Lze jej použít pro pěstování na záhonech i v nádobách. Substrát obsahuje základní živiny, stopové prvky a hnojivo KRISTALON na 6 týdnů.