Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Měsíce září a říjen jsou měsíce sklizně, je to zároveň doba, kdy se rostliny připravují na vegetační klid. Je důležité v tomto období dát keřům, stromům i kvetoucím rostlinám potřebné živiny. Věnovat pozornost musíte však i trávníkůma půdě. A to formou podzimního hnojení. 

Pro hnojiva určená k podzimnímu hnojení je typický snížený obsah dusíku, který pomáhá bujnému růstu a vyšší obsah draslíku, který zvyšuje pevnost a odolnost rostlinných pletiv, a tím je rostlina odolnějšívůči mrazu a zároveň se vyšším obsahem draslíku snižuje riziko houbových chorob. 

Hnojiva jsou vhodná pro všechny druhy vytrvalých rostlin (jehličnanů,ovocných a okrasných stromů, keřů a trvalek) ke konci vegetačního období (srpen - říjen). Svým zvýšeným obsahem draslíku poskytuje rostlinám vše potřebné ke zdárnému přezimování. Hnojení provádíme klasickou zálivkou nebo postřikem na list, v případě granulovaných hnojiv,zapravíme do půdy. 

I půda potřebuje na zimu dostatek živin, ty nám zajistí organická hnojiva jako je koňský, kravský a slepičí hnůj. Tyto organická hnojiva podporují přímo půdní mikroorganismy a dodávají do půdy nezbytnou humusovou složku. Znáte pojem zelené hnojení? To je způsob výživy, kdy se do půdy zapravuje biomasa rostlin pěstovaných pro tento účel. Půdu tak obohatíte o organickouhmotu a živiny a tím zvýšíme její úrodnost pro další rok.