V lednu je ideální čas pro koupi pokojové rostliny. Záleží na vašich možnostech, jestli se bude jednat o velký solitérní kus nebo menší kousek.

V našem Zahradnictví Líbeznice pro vás máme nyní velký výběr pokojových rostlin okrasných listem. Rostlina s vhodně vybraným obalem může být dominanta interiéru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vybrat si můžete z mnoda druhů, vlikostí, tvarů i zbarvení. Mezi oblíbené pokojové rotliny patří: 

Sloní noha (Nolina, Beaucarnea) – vyžaduje světlé místo i na slunci a nevadí jí suchý vzduch. V nabídce je v mnoha zajímavých tvarech s jedním či více kmeny.
Dračinec (Dracaena surculosa) – prospívá jí světlé stanoviště, nesnáší nadměrnou zálivku a v suchém bytě je nutné ji rosit.
Fíkus (Ficus microcarpa) - nesnáší suchý vzduch a přemokření, lze jej snadno tvarovat a pro milovníky bonsají je možné jej mít i v takto zapěstované podobě.
Šeflera (Schefflera arboricola) – má ráda světlé stanoviště bez přímého slunce, vyžaduje časté rosení a při přemokření shazuje listy.

A dále pak téměř nenáročné ZamioculcasSpathiphyllum

Pro ty, kteří dávají přednost barevnějším rostlinám či palmám, máme v nabídce Zahradnictví Líbeznice další vzrůstné i méně vzrůstné pokojové rostliny – např. Dracaena (marginata, reflexa, fragrans, deremensis, aj.), Yucca, Codiaeum, Aglaonema, Ficus (benjamina, binnendijkii, elastica, lyrata, cyathistipula, aj.), Phoenix, Pachira, Rhapis nebo Sansevieria.