Letní sadba zeleniny, které nevadí teplé počasí, je ideální volbou pro ty, kteří již mají ranou zeleninu sklizenou nebo jí nestihli.

Nabízí se proto přímý výsev do záhonu, vhodné jsou především druhy zeleniny s krátkou vegetační dobou, jako je květák, kedluben, kapusta, zelí či salát. 

Je důležité vybírat odrůdy pro celoroční nebo letní pěstování, jelikož právě saláty mají tendenci jít v teplém počasí rychle do květu a letní odrůdy tento jev rapidně potlačují.

Zvolit můžete například letní hlávkový salát Maršálus nebo ledový salát Pražan. Celoročně pak můžete pěstovat rukolu, řeřichu či hrášek.

V červenci se nemusíte vzdávat ani šťavnatých ředkviček, nově vyšlechtěné letní odrůdy vám zajistí kvalitní úrodu. Sáhnout můžete například po velkobulvé odrůdě Kvarta.

Nastává i ideální doba pro výsadbu polních okurek, z jejich úrody se pak budete radovat až do září. Nebojte se zasadit ani ranou karotku, díky krátké vegetační době budete na podzim sklízet.

Při letním výsevu, kdy jsou dny horké, je velmi důležité klíčící semena a mladé rostlinky poctivě zalévat, aby nedošlo k jejich zaschnutí. Určitě jim dobře udělá i částečné zastínění.

A teď už nezbývá nic jiného, než se těšit z domácí zeleninové úrody. 

 

A pokud již nechcete pěstovat zeleninu a nevíte, co s prázdným záhonem, myslete na malé zahradní pomocníky, jako jsou čmeláci, včely či motýli, a vysejte směs medonosných rostlin.

Svazenka vratičolistá vám smutné záhony rozzáří modrofialovými květy. Udělejte dobrou věc pro přírodu ♥