Sezóna letniček je v plném proudu

Květiny už by měly dělat radost na parapetech, balkónech i terasách. Nejsou po dovolené Vaše truhlíky zrovna v nejlepším stavu? Máte sice krásné truhlíky, ale přeci jen by se ještě nějaký vešel?

Nabídka jarních rostlin vhodných do truhlíků a dalších nádob je již značně omezena. Však také období jejich sázení je za námi.

Letní truhlíky

Řešení nabízí truhlíky osázené vhodně zvolenými trvalkami a dalšími rostlinami z aktuální zahradnické nabídky.

Vymysleli jsme pro Vás hned několik variant letních truhlíků pro inspiraci. O skvělou podívanou se postarají vybrané kombinace kvetoucích i zelených rostlin. Truhlíky složené z trvalých rostlin zajistí dekoraci balkónům i terasám po celý rok. V kombinaci se sezónními truhlíky získáte velmi zajímavé řešení rostlinné dekorace.

Do truhlíku můžete vysázet například dlužichu, brsleny, krásnoočko, šantu, levanduli, šalvěj nebo rozchodníky. Naši zahradníci Vám dají rádi tip i na další rostliny.

Náš tip: Trvalky můžete ke konci sezóny vyndat z truhlíku a vysadit do záhonu. Při správném načasování a zazimování (přihrnutí rostliny) bude trvalka nabízet své služby další roky přímo v zahradě.