Do truhlíků a nádob existuje celá řada kvetoucích rostlin. Někdo dává přednost jednotné výsadbě, někdo miluje rozmanitost, a tak volí různé kombinace rostlin.

Jak kombinovat?

Pokud nejste zastánci jednodruhových truhlíků, určitě oceníte nejen kombinaci různých květů, ale také tvarovou rozmanitost. Výborně vypadají truhlíky barevně laděny tón v tónu. Ovšem někdy je prostě květů až moc…

Když je květů příliš

Kvetoucí letničky se dají dobře kombinovat, ale někdy může být výsledek až moc pestrý. Pokud květiny rádi kombinujete, mohly by vás zajímat také letničky, které sice mají jen nenápadné květy, ale v rostlinných kombinacích jsou nepostradatelné. Souhrnně je označujeme jako výplňová zeleň.

K čemu jsou dobré výplňové rostliny?

  • Nekvetou a nenarušují tak barevný koncept
  • Odstíny zelené a stříbrné sjednocují ostatní pestré barvy
  • Vytvářejí v pěstební nádobě hmotu

Jaké rostliny vybírat?

Rostliny označované jako výplňová zeleň jsou vhodné jako doplnění ke kvetoucím rostlinám, ale můžete je použít i samostatně nebo ve skupině. Bude se jim dařit zejména v polostínu. Barevnost jejich listů mohou být i sami o sobě krásnou dekorací.

Vybírat můžete z těchto rostlin: Dichondra argentea (stříbrný déšť), Plectranthus coleoides, Calocephalus (drátovec), Ipomea batatas (povíjnice), Glechoma hederacea, Coleus (Afická kopřiva), Senecio (Starček), helichrysum (smil)