Není na světě jiná rostlina, která by v sobě snoubila tolik fantastických vlastností. Kvete po celou sezonu nepřeberným množstvím barev a tvarů květů a mnoho po vás nežádá. 

Šlechtí se po staletí a za tu dobu se podařilo vypěstovat řadu vynikajících kultivarů. Aby Vám růže přinášely jenom radost a péče o ně byla minimální, snaží se šlechtitelé růží hledat zdravé odrůdy odolné vůči chorobám. Šlechtitelská firma Kordes je špičkou ve svém oboru již více než 120 let. Za tu dobu se jim podařilo přivést na svět víc než 500 odrůd růží.

O jejich kvalitě svědčí statistika německého odborného ocenění ADR, které dlouhodobě sleduje krásu, odolnost a zdravotní stav nových odrůd: Kordesovy růže si za posledních deset let odnesly 53 ocenění z celkových 122.

Označení ADR je jedním z důležitých znaků, který pomůže vybrat spolehlivou odrůdu.

Před 3 lety Kordes překročil další milník na své cestě k dokonalé růži – vyšlechtil sérii vonných růží, které se kromě omamné vůně pyšní dokonalým zdravím. Jedná se o skupinu Parfuma. Pro ty z vás, kteří si nejste jisti, jaký typ růže se hodí právě do vaší zahrady, je zde schéma se základním rozdělením skupin růží.

 

V sortimentu Zahradnictví Líbeznice naleznete mnoho zajímavých odrůd, mezi nimi i novinky roku 2015 pnoucí – Alaska (bílá), keřové - Kölner Flora (růžová) a Lambada (lososová), hybridní Athena (bílá s růžovým lemem) a floribundy - Abracadabra (krémovo-červeně panašovaná), Bordeaux (bordó), Portorož ® (lososová jednoduchá) a Roseromantic (krémová s růžovým nádechem).

Zdroj fotografie: Kordes-Rosen