Nezapomeňte před výsadbou jahodníku dobře připravit záhon. Jahodníkům se daří na vzdušných půdách, které se snadno prohřejí. Jahodníku se bude líbit v půdě neutrální nebo mírně kyselé, hlinitopísčité s dostatečným obsahem humusu.

 

Půda by samozřejmě měla obsahovat dostatek zásobních živin a dostatečné množství humusu. Vhodné je použít dobře uleželý kompost a hnůj a nezapomínat na hnojiva určená přímo na jahodníky.

 

 

 

 

 

Černá mulčovací textilie je velmi dobrým pomocníkem při pěstování jahod. Zabraňuje růstu plevelu, omezuje zanesení plodů pískem a omezuje napaden houbovými chorobami. Na připravený záhon rozložíme černou netkanou textilii a připevníme ji k zemi kolíky nebo zatížíme na okrajích kameny.

 

Jahody mají samozřejmě příznivý vliv na naše zdraví. Věděli jste, že…


…šťavnaté plody rostoucí na jahodníku, mají vysoký obsah vitamínu C, můžeme je proto směle srovnávat s citrusovými plody?


…jsou zásobárnou i jiných vitamínů jako jsou vitamíny A, B, E a kyselin – salicylové, citronové, jablečné, chininové, šťavelové nebo ellagové, která je pomocníkem v prevenci nádorových chorob?


…obsahují lehce stravitelnou vlákninu, jež nám umožňuje výrobu džemů a marmelád, z minerálních látek zejména síru, vápník, zinek, hořčík a draslík?


…z 85 – 90 % jsou tvořeny vodou a jsou tak výborným zdrojem tekutin?


Jahody zároveň obsahují malé množství cukru, ale vysoké množství antioxidantů, podporují metabolismus, vylučování, působí při léčbě srdečních onemocněních, nachlazení, proti tvorbě žlučových a močových kamenů.