Relaxace, příroda a životní styl. To je jen pár aspektů, které může zahradní rybníček přinést do vašeho života. Aby se stal rybníček skutečnou zábavou, vyžaduje určitou péči. Skvělými pomocníky jsou produkty značky sera. 

Produkty Sera Pond

Kompletní řada výrobků sera pond je ideálně vyvážená a její jednotlivé komponenty lze mezi sebou velmi dobře kombinovat. Zahrnuje jak vhodné krmení pro ryby (pond granulat či pond flakes), tak speciální krmiva KOI Professional, ale i prostředky pro úpravu vody a doplnění minerálů. Především tedy i přípravky k prevenci proti bakteriím a plísním.

Pokud jsou rybky v jezírku vašimi miláčky, doporučujeme k prevenci  použití přípravků:

Sera pond cyprinopur

Působí proti vodnatelnosti a rybím vším, proti parazitujícím malým korýšům, léčebná kúra tímto přípravkem pomůže proti jarní virémii.

Sera pond omnisan

Má dezinfekční účinky, používá se také proti plísním na parazitům v zahradním jezírku, ničí spory plísní a neškodí rybám ani rostlinám.

Sera pond omniopur

Je přípravek, který účinkuje proti nejčastějším onemocněním ryb, jako jsou bakteriální infekce, kožní paraziti a žaberní a kožní červi. Parazité škodí rybám nejen přímým sáním krve, ale také mohou přenést jiné zárodky nemocí. Použití je snadné – přípravek se pouze rozlije do vody a léčba je ukončena po pouhých 24 hodinách. Doporučujeme léčbu opakovat po třech týdnech, abyste zničili i posléze vylíhlé parazity. Mimochodem tento přípravek spolehlivě zničí i larvy komárů! Činidlo se biologicky rozloží.