+420 283 981 844

Popínavé rostliny si žádají opory, loubí a altány

Plánujete na své zahradě vysadit některou z popínavých rostlin? Bohatě kvetoucí pnoucí růže, krásné plaménky, břečťany, zimolez a další krásky ze světa popínavých rostlin si zaslouží kvalitní opory, loubí nebo altány.

Mnoho popínavých rostlin vypadá skvěle i u obyčejné zdi nebo plotu. Pokud chcete dodat život koutu v zahradě se starou zídkou, jsou popínavky správnou volbou. Na každé zahradě však nejsou zákoutí se zídkou a ne všechna místa u plotu jsou vhodná k osázení. Přesto můžete mít v zahradě přímo poetický prvek. Pomocí popínavých rostlin a opor, loubí či altánů docílíte úchvatné podívané.

Co jsou opory, treláže a loubí?

Zahradní opory, treláže, loubí i altány jsou funkční a zároveň okrasné prvky. Rostlinám slouží jako podpěra a výsledkem je rostlinná dekorace. Tento rostlinný prvek nezůstane v zahradě bez povšimnutí, proto je důležité myslet na finální vzhled a stylovou návaznost na dům i na ostatní prvky v zahradě.

Všechny zahradní konstrukce jsou určeny ke kombinaci se zahradní zelení. Část konstrukce bývá viditelná a část pokryta zvolenou zelení. Celkový pohled by měl působit esteticky. K proutěnému nábytku se skvěle hodí romanticky vzhlížející a proplétané opory, do moderní zahrady zase ty jednodušší.

Kvalita má u nás zelenou

V naší prodejně naleznete mnoho variant opor, treláží, loubí i celých železných altánů. Zboží je dodáváno od českého výrobce, vyniká špičkovou kvalitou zpracování a díky tomu dlouhou životností.

Nabídněte popínavým rostlinám kvalitní oporu. Na prodejně Vám rádi poradíme.