+420 283 981 844

Unikátní pokojovky do vašeho domova

ALOCASIA Zebrina

Nepřehlédnutelné temně zelené listy s dekorativními černobílými pruhovanými stonky přitáhnou váš pohled.

Alokázii svědčí místo s dostatkem světla, ale dokáže tolerovat i přistíněná stanoviště. Na co však musíte dávat pozor, jsou přímé sluneční paprsky, které mohou poškodit její listy.

Optimální prostředí pro růst bude tedy pro tuto rostlinu polostín s rozptýleným světlem a vyšší vzdušnou vlhkostí. Jako většina rostlin nesnese průvan a potřebuje přiměřené zavlažování, kdy substrát zůstává mírně vlhký, v zimním období může i lehce oschnout. Abyste se vyvarovali přemokřené půdě, můžete zvolit na spod květináče drenáž ve formě štěrku či keramzitu, což zabrání zahnívání kořenů. Substrát lze zvolit klasický, pro zelené pokojové rostliny. Ve vytápěných prostorách se suchým vzduchem bude vhodné listy rosit.

Alokázii nesvědčí přemokřené půdy. Problém vyřeší kvalitní drenážní vrstva ze štěrku nebo keramzitu, která se postará o odvedení přebytečné vody od kořenového systému rostliny.

Pravidelné přihnojování není nutné, ale určitě neuškodí, Od jara do zimy jí můžete zajistit přísun živin v pravidelných intervalech, v zimě hnojení zredukujte.

AGLAONEMA Maria Christina 

Aglaonema je velmi dekorativní rostlina, pyšnící se stříbřitými listy s tmavě zelenými flíčky.
Vhodné umístění je světlé stanoviště s rozptýleným světlem, případně polostín. Teploty by se měly pohybovat mezi 20–30 °C a nikdy by neměly klesnout pod 15 °C. Během vegetačního období vyžaduje Aglaonema vydatnou a pravidelnou zálivku převařenou, dešťovou či hodně odstátou vodou, opět ale platí pravidlo, že nikdy nesmí stát ve vodě. Dobře uděláte, pokud budete rostlinu pravidelně rosit, jelikož právě vyšší vzdušná vlhkost jí velmi prospívá.

Substrát vybírejte kyselejší a vyvarujte se půdě s obsahem vápence, rostlina jej nesnese. V jarních a letních měsících (období vegetace) hnojíme rostlinu 2x měsíčně standardním tekutým hnojivem, v zimě postačí 1x za měsíc.

PHILODENDRON Little Hope

Tento philodendron je nenáročná rostlina vyžadující částečně zastíněné nebo stinné stanoviště. Zalévejte ji až ve chvíli, kdy je substrát z vrchu proschlý. Při zalévaní však nešetřete, nechejte vodu protéct až do podmisky. Rostlinu hnojte jednou měsíčně běžným hnojivem na pokojové rostliny. Philodendrony jsou přizpůsobivé rostliny a jsou spokojené i v moderních domácnostech, kde je teplo a suchý vzduch

.