+420 283 981 844

Plot bez starostí

Možná jste si už všimli smaragdově zelených plotů okolo domů a na balkonech budov. Jak to, že se jim tak daří?

Jde o novinku – umělé živé ploty, které jsou však k nerozeznání od těch, jež jsou tvořeny skutečnými rostlinami. Umělý živý plot můžete využít mnoha způsoby.

Bude se mu dařit tam, kde pro opravdový živý plot není dost místa: na balkoně, na terase nebo kolem úzké zahrady. Může se zelenat i blízko silnice, která se přes zimu solí – tedy tam, kde by keře jenom živořily. A může také zajímavě ozelenit fasádu či ohraničit běžnou zahradu – třeba pokud nemáte čas na údržbu zeravů nebo ptačích zobů.

Velkou výhodou je, že nepodléhají plísním a škůdcům, nevadí jim mráz, silný sluneční svit ani vítr a tlumí šíření hluku.

Samotná instalace je snadná: stačí plotovou roli nebo čtvercové dílce připevnit na běžné pletivo, zábradlí či zeď a zastřihnout na délku, kterou potřebujete. (Výšku si můžete vybrat.)

Údržba je ještě jednodušší: umělý plot nemusíte stříhat, zalévat ani hnojit… nepotřebuje zkrátka nic. Materiál odolává slunečnímu záření i větru a dešti, vydrží mnoho let. A kdyby se snad někde poškodil, stačí vyměnit zničený dílec.

Na výběr je řada druhů: na první pohled je těžko rozeznáte od břečťanu, jehličnanů, buku, javoru či bambusu… Jen v zimě si všimněte jednoho příjemného rozdílu: žádný z nich neopadává.

V nabídce jsou živé ploty ve dvou typech balení – role (výška 1 až 2 m a délka 2 až 3 m) a dílce (balení 4ks 50 x 50cm / 1 m2)

Postup instalace pro balení v roli:

Postup instalace pro balení v dílcích: