+420 283 981 844

V srpnu a září sázíme jahody

Nejvhodnějším časem pro výsadbu jahodníku jsou měsíce srpen a září.

Již v příštím roce se můžete těšit z bohaté úrody. Ale jakou sazenici zvolit? Jak a kde jahody pěstovat? Poradíme Vám.

Jahodám nejlépe svědčí slunné a vzdušné stanoviště. Před samotnou výsadbou sazenic je vhodné připravit půdu.

Sazenicím jahodníku se nejlépe daří v půdě neutrální nebo mírně kyselé. Půda by měla být provzdušněná, s dostatečným obsahem humusu a zásobních živin, ne přemokřená. Půdu je dobré zpracovat alespoň do hloubky 15-20 cm, kam dosahuje kořenový systém jahodníku. Určité druhy jahodníků lze samozřejmě pěstovat i v nádobách. Pokud nevlastníte záhon, nemusíte se tedy vzdávat sladkých plodů jahod.

Máte z čeho vybírat

Každá odrůda jahodníku má svou typickou charakteristiku v chuti plodů. Na světě jsou stovky dobrých odrůd, které si můžete vybrat, abyste potěšili svoje chuťové buňky. V České republice pěstujeme zhruba pět desítek odrůd. V naší nabídce naleznete osvědčené odrůdy z Vraňan, kde jsou odborníci na jahody na slovo vzatí.

Jahody stáleplodící

Jahody jednouplodící

Jahody Exclusive

KOMPLETNÍ NABÍDKA JAHODNÍKŮ

Náš odborník radí:

Černá mulčovací textilie pomůže při pěstování jahod. Zabraňuje růstu plevelů, omezuje houbové choroby a zajišťuje o pár dní ranější sklizeň díky záhřevnému efektu.

Hnojivo OM jahody a ovoce FLORIA s obsahem dlouhodobě a rychle působícího hnojiva, které zajistí jahodám a ovoci dostatek živin. Nehrozí popálení rostlin. Vysoký obsah draslíku zesiluje buněčnou strukturu rostliny a zlepšuje vyzrávání plodů, obsahuje přírodní hnojivo GUANO. Složení: dusík – fosfor – draslík (4,8-3,2-8) + 0,7 MgO.

FLORIA Substrát pro jahody je vyroben z rašeliny a kvalitního vyzrálého kůrového humusu. Svým složením je velmi vhodný pro jahody a ostatní drobné ovoce, kromě kyselomilných rostlin (např. borůvky). Lze jej použít pro pěstování na záhonech i v nádobách. Substrát obsahuje základní živiny, stopové prvky a hnojivo KRISTALON na 6 týdnů.