+420 283 981 844

Kontrola zimujících rostlin

Pozor na škůdce

Škůdci se mezi zimujícími rostlinami dokážou rychle šířit. Proto zasáhněte, jakmile je objevíte.

Pravidelně prohlížejte přenosné a balkonové rostliny, které zimují v domě – ať už v zimní zahradě, na světlé chodbě, nebo v bytě. Nižší vzdušná vlhkost totiž svědčí rozvoji savých škůdců – svilušekpuklicčervců… A protože rostliny v zimovišti bývají blízko sebe, škůdci se mezi nimi rychle šíří: platí tedy, že byste měli zasáhnout, jakmile je objevíte.

Vsaďte na prevenci

Jako prevenci můžete použít tyčinky Substral Careo Combi. Stačí je zapíchnout do substrátu a máte po starostech: dodávají totiž rostlinám živiny a zároveň je po deset týdnů chrání před nejběžnějšími savými škůdci (nemusíte se tedy trápit s přesným rozpoznáváním druhu, který se k vám nastěhoval). Rostliny přijímají účinnou látku kořeny a rozvádějí ji do všech orgánů: svilušky, molice, červci a další nevítaní návštěvníci se tedy nemají kam schovat.

Nevítaní hosté?

Je-li už rostlina napadena, zasáhněte postřikem Substral Careo ve spreji. Kromě toho, že působí okamžitě, se část účinné látky ukládá v listech, a funguje tak i jako prevence proti opakovanému napadení.
Kontrola zimujících rostlin